Z ogromnym smutkiem i jeszcze większym zaskoczeniem przyjęliśmy wiadomość, że  nie ma już wśród nas Cezarego Czaplickiego, który nagle i zupełnie niespodziewanie odszedł do domu ojca w dniu 27 czerwca w wieku zaledwie 48 lat. Jeszcze dzień wcześniej jako strażak OSP Sosnowo uczestniczył w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, a na 2 dni przed śmiercią razem z synem wybrali się na wystawę bydła w Szepietowie.

Cezary Czaplicki był Wiceprezesem Mazowieckiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka i delegatem na walny zjazd MZHBiPM oraz delegatem PFHBiPM. Pasjonat hodowli bydła mlecznego, który brał czynny udział w regionalnych wystawach zwierząt hodowlanych na Mazowszu. Wspaniały organizator corocznych spotkań z hodowcami  powiatu ciechanowskiego.

Był przede wszystkim dobrym rolnikiem i wybitnym hodowcom, dostawcom mleka do OSM Giżycko, utrzymującym 120 krów o średniej wydajności ok. 11 tys. kg mleka, co plasowało go w czołówce powiatu ciechanowskiego. W tej codziennej pracy zawsze wspierała go żona Agnieszka. Za aktywną działalność na rzecz hodowców bydła  i producentów mleka został uhonorowany Złotą Odznaką PFHBiPM. Był również wieloletnim sołtysem wsi Pokojewo, opiekuńczym ojcem i mężem. W swoich dzieciach zaszczepił pasję rolniczą i hodowlaną. Najstarszy Daniel, absolwent rolnictwa na UWM w Olsztynie, ożenił się i prowadzi gospodarstwo wraz z żoną i teściami, podobnie zrobił Bartek – absolwent zootechniki na tej samej uczelni. Przy takim rozwoju sytuacji to najmłodszego syna Marcina wychował na swojego następcę, a Natalia jako jedyna córka była oczkiem w głowie taty.

Zostaniesz zapamiętany w naszych sercach jako życzliwy , uczciwy , lubiany przez kolegów i zaangażowany w sprawy hodowców.

Autor TPR Andrzej Rutkowski

BCF Theme By aThemeArt - Proudly powered by WordPress.
BACK TO TOP