Mazowiecki Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka

Aktualności

Harmonogram spotkań z Hodowcami bydła mlecznego – woj. mazowieckie 2020

l.p.DataMiejsce spotkaniaOsoba do kontaktuplan. godz. rozpoczęcia
102.03.2020 (poniedziałek) Dom Weselny Otocznia Stara                                            06-521  WiśniewoPrezes Koła Pow.                               Kazimierz  Karpiński  694 632 315        10.00
203.03.2020 (wtorek) „Ziubiakowa Karczma’’                                                         Ul. Szkolna 11a,  Nowa Pogorzel ,05-332 SiennicaPrezes Koła Pow.                                           Marcin Grzegrzułka  510 700 62810.00
304.03.2020 (środa)Sala Bankietowa „Złota Komnata”                       Brochocin 17/1, 09-400 BrochocinPrezesi Kół Pow.                               Jarosław Gutowski  604 076 319,              Adam Janasz  509 261 782                    Jan Roskosz  604 432 90910.00
405.03.2020 (czwartek)Zajazd „Forest”,                                                                     Brzozów 35, 08-300 Sokołów PodlaskiPrezes Koła Pow.                                     Elżbieta Świeżak  668 496 46110.00
506.03.2020 (piątek)PFHBiPM RO Parzniew ul.Przyszłości 1,                      Parzniew, 05-804 PruszkówPrezes Koła Pow.                                          Ryszard Kuracki  721 085 095,10.00
609.03.2020 (poniedziałek)Sala Weselna „Nova”                                                          ul. Lipowa 98, 08-300 Sokołów PodlaskiPrezes Koła Pow.                                     Tadeusz  Stelęgowski  660 418 79510.00
710.03.2020 (wtorek)Gościniec „Iwa”,                                                                         ul. Targowa 5, 06-300 PrzasnyszPrezes Koła Pow.                                 Ireneusz Goździewski 606 114 850  Czesław Śmieciński 696 493 13510.00
811.03.2020 (Środa)Dom Weselny „Amor”                                                                          ul. Przasnyska 77, 06-200 Maków Mazowiecki  Prezes Koła Pow.                                        Marek Niestępski   606 850 10310.00
912.03.2020 (Czwartek)Zajazd  „Panderoza” Pęchcin,                                                                    ul. Płocka 39, 06-400 CiechanówPrezes Koła Pow.                                           Cezary  Czaplicki   692 826 441,               Czesław Śmieciński   696 493 13510.00
1013.03.2020 (piątek) Ośrodek Doradztwa Rolniczego – Oddział Poświętne ul. Sienkiewicza 11, 09-100 PłońskPrezes Koła Pow.                                            Jerzy Borowski 505 010 876                      10.00
1116.03.2020 (poniedziałek)Sala weselna „BELLE EPOQUE”                                                                  ul. Ogrodowa 2a 06-120 WinnicaPrezes Koła Pow.                        Magdalena Szubert  601 194 19710.00
1217.03.2020 (wtorek)    Dom Weselny „Stary Młyn”                                                                   ul. Czyżewska 16, 07-323 Zaręby KościelnePrezes Koła Pow.                                  Wojciech  Kempisty  698 303 22310.00
1318.03.2020 (środa)Restauracja „WERSAL SZLACHECKI”                                 ul. Łukowska 74 08-110 SiedlcePrezes Koła Pow.                                        Dariusz Kołtuniak 503 490 50310.00
1419.03.2020 (czwartek)Agroturystyka „W Dolinie Orza”                                                  Brzeźno 22, 07-440 GoworowoPrezes Koła Pow.                                  Jarosław Jastrzębski 606 334 65110.00
1520.03.2020 (piątek)Restauracja u Grubego, Wielogóra                                     ul. Warszawska 98/100, 26-660 JedlińskPrezes Koła Pow.                                           Jan Orlicki  668 714 13710.00
1623.03.2020 (poniedziałek)Sala Weselna „Atmosfera”                                                   ul. Jana Pawła II 14, 09-300 ŻurominPrezes Koła Pow.                                            Zbigniew Lisowski 608 725 678             10.00
1724.03.2020 (wtorek)Restauracja Weselna ,, Galaktyka’’                        Górzno Kolonia 112,  08-404 GórznoPrezes Koła Pow.                                       Daniel Śliński 600 051 33310.00

Proszę zgłaszać się do 30.11.2019r. pod nr tel. 696-493-145

Proszę zgłaszać się do 20.12.2019r. pod nr tel. 696-493-145

Proszę zgłaszać się do 30.11.2019r. pod nr tel. 696-493-145

 

zobacz galerię

 XV REGIONALNA  WYSTAWA ZWIERZĄT HODOWLANYCH
W SIEDLCACH 07-08.09.2019
      
Skład Komisji Sędziowskiej:    
          Sędzia: Mieczysław Kopiczko    
 Asystent Sędziego: Krzysztof Liszewski    
      
Wykaz Wiceczempionów, Czempionów i Superczempionów
      
Lp.WystawcaRasa odmianaNumer rejestracyjnyTytułGrupa
1Nasiłowski Dariusz, Skwierczyn DwórHOPL-00539949663-2Czempionkrowy w III i dalszej laktacji
2Zalewska Ewa, CzarnowążHOPL-00525017461-7Wiceczempionkrowy w III i dalszej laktacji
3Nasiłowski Dariusz, Skwierczyn DwórHOPL-00537128919-1Czempion Superczempionkrowy w II laktacji
4Stelęgowski Tadeusz, KudelczynHOPL-00536751232-6Wiceczempionkrowy w II laktacji
5Skup Andrzej, Księżopole JałmużnyHOPL-00534677637-4Wiceczempionkrowy w II laktacji
6Stelęgowski Tadeusz, KudelczynHOPL-00533107206-1CzempionPierwiastka
7Nasiłowski Dariusz, Skwierczyn DwórHOPL-00538712828-6WiceczempionPierwiastka
8Wrzesień Piotr, Skwierczyn DwórHOPL-00535585630-2WiceczempionPierwiastka
9Stelęgowski Tadeusz, KudelczynHOPL-00540010672-7CzempionJałowica cielna
10Podleś Mieczysław Mirosław, Wólka DolnaHOPL-00537782046-6WiceczempionJałowica cielna
11Stelęgowski Tadeusz, KudelczynHOPL-00535492037-0Czempion SuperczempionJałowica w wieku pow.12-16 m-cy
12Stelęgowski Tadeusz, KudelczynRWPL-00535492020-2WiceczempionJałowica w wieku pow.12-16 m-cy
13Zalewska Ewa, CzarnowążHOPL-00532719004-5WiceczempionJałowica w wieku pow.12-16 m-cy
14Stelęgowski Tadeusz, KudelczynRWPL-00535492071-4CzempionJałowica w wieku od 9-12 m-cy
15Oleszczuk Jolanta Ewa, Wólka DolnaHOPL-00538566675-9WiceczempionJałowica w wieku od 9-12 m-cy
16Skup Andrzej, Księżopole JałmużnyHOPL-00534545924-7WiceczempionJałowica w wieku od 9-12 m-cy

Zobacz galerie 

W dniu 9 kwietnia 2019r. odbyły się I Mazowieckie Mleczne Laury w Muzeum
Romantyzmu w Opinogórze Górnej (powiat Ciechanowski) pod patronatem Adama Struzika –
Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Wyróżnieni hodowcy z Mazowsza zostali uhonorowani pamiątkowymi platerami i
dyplomami a najlepszy hodowca otrzymał wyjątkowy, okazały puchar.
Ponadto nagrodzono wyróżniających się zaangażowaniem w rozwój oceny w 2018 roku
pracowników terenowych PFHBiPM : Czesława Śmiecińskiego – Inspektora Nadzoru i
Przemysława Bartosiewicza – Zootechnika Oceny.

Nagrody wręczyli hodowcom i pracownikom : Leszek Hądzlik – Prezydent PFHBiPM,
Janina Ewa Orzełowska – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Kamiński-
Dyrektor RO Parzniew oraz Waldemar Plantowski – Prezes MZHBiM.

Uroczystość uświetnili swą obecnością zaproszeni goście: Roman Kochanowicz –
Dyrektor Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, oraz przedstawiciele organizacji rolniczych:
ARIMR, KOWR, Izb Rolniczych, Spółek Inseminacyjnych (SHIUZ Bydgoszcz, MCHRZ Sp.
z o.o. w Łowiczu) a także sponsorzy: PH Kondrad, NordKalk, Gea Farm Technologies,
Biofeed, Bentley Polska oraz organizatorzy stoiska degustacyjnego: OSM Sierpc, Hochland
Polska, SM Spomlek w Radzyniu Podlaskim.

Wyróżnieni hodowcy za najwyższą przeciętną wydajność kg mleka wg kategorii:

1) obory do 20 krów

Mościcki Stanisław, Gulczewo
Kozłowski Jerzy, Płocochowo
Fituch Waldemar i Dorota, Zalesice

2) obory od 21 do 50 krów

Andrzej Mórawski, Golany
Klimczak-Fudała Czesław, Raków
Mazurek Wojciech, Kożuchów

3) obory od 51 do 100 krów

Oleksiak Krzysztof, Stare Piastowo
Wysokiński Szczepan i Bożena, Radomyśl
Wawrzyńczak Jerzy, Stupsk

4) obory od 101 do 300 krów

Nasiłowski Dariusz, Skwierczyn Dwór
Stelęgowski Tadeusz, Kudelczyn
Kiliś Wojciech, Borza Strumiany

5) obory od 301 krów

RZD SGGW Wilanów-Obory, Obory
Bieniak Rafał, Kózki
Kalinowski Sławomir, Nacpolsk

6) największy progres w produkcji mlecznej

Wawrzyńczak Jerzy, Stupsk
Kozłowski Jerzy, Płocochowo
Czajka Zbigniew Jan, Krzywośnity

7) najlepsze krowy III laktacja i dalsze

Skup Andrzej, Księżopole Jałmużny
Mórawski Andrzej, Golany
Leśniewski Dariusz, Podlesie

8) najlepsze krowy II laktacja

Mórawski Andrzej, Golany
Gocłowski Ryszard, Brzeżno
Zawadzak Lucjan, Garbatka Długa

9) najlepsze krowy pierwiastki

Krzysztof Oleksiak, Stare Piastowo
2 x Nasiłowski Dariusz, Skwierczyn Dwór

10) najwyższa wydajność woj. mazowieckiego

Mórawski Andrzej, Golany

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych
sukcesów.

PARTNERZY